مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس

هرچند برای دست یافتن به اقامت دائم در کانادا راه‎‌‌های متعددی وجود دارد اما یکی از بهترین روش‌ها برای سکونت و اخذ اقامت کانادا از طریق خرید بیزینس در این کشور است. در واقع، این شیوه در عین این که نوآورانه است، نیازمند این است که شناخت کافی با قوانین و مسائل حقوقی این کشور داشته باشید.

از سوی دیگر، خرید بیزنس در کانادا ممکن است بسیار ساده و آسان به نظر برسد اما واقعیت این است که اگر چنین گزینه‏‌ای را انتخاب کرده‌‎اید باید توانایی مالی بالایی برای خرید یک کسب و کار در این کشور داشته باشید.

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس

به همین دلیل، گستره افرادی که از این طریق اقدام به اخذ ویزا می‎‌کنند بسیار کم است. چرا که به طور کلی خرید بیزنس با توجه به سرمایه فراوانی که نیاز دارد، فقط به افراد متمول پیشنهاد شده و این روش برای بیشتر افراد متقاضی مهاجرت به کانادا، چندان جذاب نیست.

در همین راستا و در ادامه، اطلاعاتی جامع راجع به مسائل، نکات، شرایط و روش‌‎های دستیابی به یک بیزنس خوب جهت اخذ اقامت کانادا از طریق خرید بیزنس در اختیارتان قرار می‌دهیم.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس

یکی از روش های مهاجرت به این کشور و دریافت اقامت کانادا، خرید بیزنس در کانادا می باشد. برنامه های کارآفرینی غالبا به صورت استانی می باشند، و از این طریق برنامه های حمایتی فراوانی هم به کارآفرینان که قصد ایجاد کسب و کار در این کشور را دارند، صورت می گیرد. برای مثال در استان هایی که از توسعه و پیشرفت کمتری برخوردار هستند، شرایط حمایتی بیشتری از جانب مقامات استانی به متقاضی اهدا می شود. در استان هایی هم چون نیوبرانزویک به نسبت دیگر استان ها مثل انتاریو میزان سرمایه گذاری مورد نیاز مبلغ کمتری می باشد، که این موضوع خود بیان کننده، مساعدت مقامات در این استان می باشد.

شرایط خرید بیزینس در کانادا

اولین و یکی از مهم‌ترین شرط‌هایی که برای خرید بیزینس در کانادا باید داشته باشید این است که دارای تمکن مالی مناسب و کافی باشید؛ به نحوی که علاوه بر خریداری کسب و کار بتوانید حقوق کارمندان آن بیزینس را نیز پرداخت کنید. علاوه بر این فرد باید مالکیت بیش از 50 درصد از بیزینس خریداری شده را در اختیار داشته باشد.

متقاضیان باید مهارت‌های حداقلی زبان انگلیسی یا فرانسوی داشته باشند و باید مدارک آزمون‌های مربوطه مانند آیلتس را ارائه دهند. علاوه بر این از تمامی داوطلبین این طرح درخواست می‌شود که بیزینس پلن یا طرح کسب و کار خود را به اداره مهاجرت ارائه کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس

خرید کسب و کار در کانادا برای چه افرادی مناسب است؟

همان‌طور که گفته شد کلیه افرادی که تمکن مالی خوبی داشته باشند به نحوی که بتوانند از عهده خرید بیزینس و خرج و مخارج زندگی در کانادا برآیند، برای خرید بیزینس در کانادا مناسب خواهند بود. علاوه بر این فرد باید تجربه مدیریتی و کاری در این زمینه داشته باشد. به این معنا که باید قبلا مالک کسب و کاری بوده باشد و سابقه مدیریت خود در آن را با مدارک مستند ارائه دهد.

فردی که متقاضی خرید بیزینس در کاناداست باید از مهارت زبان انگلیسی یا فرانسه برای کار فعالانه به عنوان مدیریت بیزینس خریداری شده، برخوردار باشد. بدین منظور باید نمره آیلتس وی بالاتر از 6 باشد. البته برای شروع کار نیاز به مدرک زبان نیست و فرد می تواند از مترجم استفاده کند ولی برای دریافت اقامت دائم کانادا، متقاضی حتما باید مدارک زبان معتبری ارائه دهد.

شرایط و مدارک لازم برای خرید بیزینس در کانادا

 1. خرید بخش عمده‌ای (حداقل ۵۱ درصد) از سهام بیزینسی که میخواهید در آن فعالیت کنید.
 2. تسلط کافی روی یکی از زبان‌های فرانسوی یا انگلیسی با مدرک آیلتس حداقل ۵.۵
 3. داشتن سابقه مدیریتی به مدت حداقل ۳ سال روی یک بیزینس فعال
 4. مدرک تحصیلی شما باید حداقل دیپلم باشد.
 5. ارائه یک بیزینس پلن (Business plan) موفق؛ به این معنی که شما باید با ارائه برنامه‌ای از بیزینس مورد نظرتان، دولت کانادا را متقاعد کنید که طرح تجاری شما به رشد اقتصادی و کیفیت زندگی مردم این کشور کمک خواهد کرد.
 6. داشتن تمکن مالی برای پرداخت حقوق کارکنان کسب و کاری که خریداری می‌کنید.
 7. اخذ تاییدیه دولت یا همان Lima، برای صدور مجوز ویزای خرید بیزینس
 8. بازدید از محل بیزینسی که میخواهید خریداری کنید قبل از خرید آن

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق اخذ ویزای خرید بیزینس

کارآفرینانی که از طریق خرید بیزینس به کانادا مهاجرت می‌کنند با ادراه‌ی یک بیزینس، موفق به اشتغال و درآمدزایی برای مردم کانادا می‌کنند؛ به همین دلیل دولت کانادا برای این افراد آوانس‌ها و امتیازات ویژه‌ای برای گرفتن اقامت اختصاص داده است. در ادامه برخی از مهمترین مزیت‌های ویزای خرید بیزنس را با هم می‌بینیم:

 • با خرید بیزینس بعد از حدود یک سال می‌توانید برای اقامت دائم اقدام کنید.
 • با خرید بیزینس و شروع به کار، بلافاصله بعد از اسکان در کانادا موفق به در‌آمدزایی می‌شوید.
 • در این نوع از مهاجرت محدودیت ایالتی و استانی وجود ندارد.
 • با ویزای خرید بیزینس کانادا، می‌توانید برای خود و خانواده‌تان برای دو سال ویزای کاری بگیرید.
 • برای فرزندان زیر ۱۸ سال و همسرتان اجازه تحصیل و کار در این کشور داده می‌شود.
 • در این روش نیازی به جاب آفر یا کارفرما ندارید و خودتان صاحب یک شغل و بیزینس هستید.
 • با این ویزا، نیازی به پرداخت ودیعه برای گرفتن اقامت ندارید.

حداقل سرمایه برای خرید بیزینس در کانادا

خرید بیزنس در کانادا با توجه به  اینکه شخص در کدام استان در نظر دارد، که اقدام داشته باشد. میزان حداقل سرمایه گذاری در کانادا، برای این منظور متفاوت می باشد. به علت اینکه هر یک از استان های کشور کانادا برای خرید بیزینس  از نظر میزان سرمایه گذاری با یکدیگر  متفاوت هستند، اما می توان حداقل میزان سرمایه گذاری را 150 تا 200 هزار دلار کانادا در نظر گرفت،که در یک کسب و کار باید سرمایه گذاری شود. البته در استان ها و شهر های توسعه یافته تر این میزان بیشتر می باشد، اما به صورت حداقل می توان این میزان را در نظر گرفت.

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس

مدت زمان فرآیند خرید کسب و کار در کانادا

شاید بتوان گفت که بیشترین زمان را بهتر است که برای پیدا کردن بیزینس مناسب صرف کنید. اگر زمان کافی بگذارید و تحقیقات لازم را در این زمینه انجام دهید می‌توانید از مشکلات و ضررهایی که در آینده با آن برخورد خواهید کرد، جلوگیری کنید. این زمان به شما بستگی دارد و نمی تواند مدت زمان مشخصی را برای آن تعیین کرد.

بعد از اینکه بیزینس مناسب را پیدا کردید، روند درخواست گواهی ارزیابی تاثیر بازار کارLMIA معمولا بین 2 تا 3 ماه زمان نیاز دارد و پس از این بازه زمانی می توانید آن را دریافت کنید. معمولا حدود 3 ماه بعد از آن نیز می‌توانید ویزای کار و اقامت موقت کانادا را دریافت کنید و کسب وکار خود را مدیریت کنید. البته ممکن است بسته به شرایط این زمان کمی افزایش پیدا کند.

چگونه یک کسب و کار در کانادا خریداری کنیم؟

پیدا کردن یک بیزینس که برای خرید، شرایط مناسبی داشته باشد کاری زمان بر است که باید همه جوانب آن سنجیده شود. شما هزینه بالایی برای خرید کسب و کار در کانادا پرداخت می‌کنید و اگر بیزینس نامناسبی را انتخاب کنید، ضرر بالایی برایتان خواهد داشت. اما چگونه می‌توان برای خرید، بیزینس مناسب را در کانادا پیدا کرد؟

در کلان شهرهای کانادا معمولا انتشاراتی‌ها و مجلات مخصوصی وجود دارند که کسب و کارهایی که قصد واگذاری مالکیت خود را دارند، در آن‌ها پیام می‌گذارند و شما می‌توانید از این طریق بیزینس مناسب را پیدا و خریداری کنید. همچنین به صورت آنلاین و با مراجعه به سایت‌هایی که در این رابطه فعالیت می‌کنند نیز می‌توانید کسب و کار مناسب خود را در کانادا پیدا کنید.

شیوه سنتی پرس‌وجو از آشنایان و افرادی که می‌شناسید، نیز می‌تواند در این زمینه به شما در خرید بیزینس در کانادا کمک کند. تمامی این امکانات به شما کمک می‌کنند که بیزینس‌هایی که برای خرید در دسترس هستند را پیدا کنید. اما مهم‌ترین قسمت ماجرا انتخاب بیزینس مورد نظر است. باید با آگاهی و تحقیق زیاد از شرایط و موقعیت کسب و کار اقدام به خرید آن کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس

فرآیند خرید بیزینس در کانادا

ابتدا متقاضی با تحقیق و بررسی، یک بیزینس را انتخاب و بیش از 50 درصد سهام آن را خریداری می‌کند. سپس باید گواهی ارزیابی تاثیر بازار کارLMIA را دریافت کند و بیزینس پلن یا طرح کسب و کار خود را که در آن برنامه های تجاری و کاری را به صورت کامل و مفصل توضیح داده است، ارائه دهد. بیزینس پلن طراحی شده باید کامل و جامع باشد و دولت کانادا را قانع کند که طرح شما برای رشد اقتصادی این کشور مناسب است، تا تقاضای شما پذیرفته شود.

پس از این مرحله، متقاضی باید برای ویزای کار دوساله تقاضا دهد و پس از اخذ این ویزا باید وارد خاک کانادا شود و بیزینس خریداری شده را مدیریت کند و آن را بسط و گسترش دهد. پس از یک سال از فعالیت مستمر بیزینس و مدیریت کردن آن (متقاضی باید در مدیریت کسب و کار نقش فعال و تصمیم گیرنده داشته باشد)، می‌تواند برای اقامت دائم کانادا اقدام کند.

جمع بندی

اگر تمکن مالی خوبی دارید و می‌خواهید کسب و کاری در کانادا راه اندازی کنید یکی از راه‌هایی که می‌توانید از طریق آن برای خود و خانواده‌تان اقامت دائم کانادا را اخذ کنید خرید بیزینس در کاناداست. شما باید مالکیت بیش از 50 درصد از کسب و کار را خریداری کنید و توانایی مالی برای پرداخت حقوق و گرداندن بیزینس را داشته باشید. شما از این طریق ابتدا می‌توانید اقامت موقت دوساله و اجازه کار در کانادا را دریافت کنید که در این حالت خانواده شما نیز از امکاناتی مانند اجازه کار و تحصیل رایگان برخوردار خواهند شد. پس از یک سال فعالیت موفق بیزینس خریداری شده، می‌توانید برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *