ویزای توریستی کانادا

میلیون ها گردشگر و مهاجر با اهداف گوناگون هر ساله به کانادا سفر میکنند.به دلیل جاذبه های گردشگری فراوان کشور کانادا و همچنین شرایط عالی ویزای توریستی کانادا،درخواست متقاضیان ایرانی رو به افزایش است.
ویزای توریستی کانادا با اهداف گردشگری، تفریح و یا بازدید از دوستان و یا خانواده صادر میشود.به دلیل جاذبه های گردشگری فراوان در کشور کانادا،گردشگران مجاز هستند تا 6 ماه بدون فاصله در این کشور اقامت داشته باشند. دارنده ویزای توریستی کانادا میتواند همسر و فرزندان خود را به همراه خود به کانادا بیاورد. لازم به ذکر است که دارنده ویزای توریستی کانادا به هیچ عنوان حق کار، اقامت بلند مدت (بیشتر از 6ماه) و یا تحصیل (در دوره های بلند مدت) در این کشور را ندارد.

ویزای توریستی کانادا

انواع ویزای توریستی کانادا

به طور کلی ویزای توریستی کانادا به دو شکل ارائه می‌شود:

 1. ویزای توریستی کانادا برای یک بار ورود (ویزای سینگل کانادا)؛ با استفاده از این ویزا شما تنها یک بار مجوز ورود به این کشور را داشته و برای بازدید و ورود مجدد به خاک کانادا، باید دوباره درخواست ویزای توریستی دهید. همچنین با این نوع ویزا از نظر زمانی نیز محدودتر خواهید بود؛ به طوری که با ویزای سینگل همانند ویزای شینگن، شما تنها به مدت 90 روز از زمان صدور ویزا، مهلت استفاده از آن را خواهید داشت.
 2. ویزای توریستی کانادا چند بار ورود (ویزای مالتی یا مولتی کانادا)؛ با استفاده از این ویزا شما می‌توانید به کرات تا زمان اعتبار ویزا به خاک کانادا تردد داشته باشید و در هر بار ورود به خاک این کشور تا 6 ماه می‌توانید در کانادا مانده و سپس با یکبار دیگر خروج، دوباره به خاک کانادا وارد شده و به همین مدت در خاک این کشور اقامت داشته باشید. همچنین مدت اعتبار ویزای مالتی با شرایط گفته شده 10 ساله است؛ یعنی امکان تردد مکرر به کانادا و اقامت 6 ماهه در هر بار تردد به مدت 10 سال؛ اما از آنجا که اعتبار پاسپورت‌های ایرانی 5 ساله بوده، بنابراین ویزای مالتی برای ایرانیان نیز 5 ساله صادر می‌گردد.

شرایط ویزای توریستی کانادا

جهت واجد شرایط بودن برای دریافت یک ویزا توریستی کانادا، فرد باید مدارک لازم پایین را به مراجع مهاجرتی ارائه دهند:

 1. پاسپورت معتبر
 2. برخورداری از سلامت کافی
 3. داشتن منابع مالی برای پرداخت هزینه ها در هنگام اقامت در کانادا
 4. داشتن یک محل اقامت در خارج از کانادا یا دیگر تعلقات تا از بازگشت فرد به کشور خود پس از بازدید از کانادا اطمینان حاصل شود.
 5. داشتن قصد اقامت در کانادا برای مدتی کوتاه و معین شده
 6. داشتن قصد خروج از کانادا پس از پایان بازدید
 7. نداشتن تصمیم برای دنبال کردن موقعیت کاری یا استخدام شدن در زمان اقامت در کانادا
 8. عدم سو سابقه
 9. نداشتن تهدید امنیتی
 10. پذیرش پیروی از قوانین کشور

ویزایی توریستی کانادا

مدارک ویزای توریستی کانادا

 1. عکس پرسنلی ۴*۳
 2. ترجمه شناسنامه
 3. ترجمه سند ازدواج
 4. ارائه پاسپورت معتبر
 5. تکمیل فرم ویزای توریستی کانادا برای هر نفر به صورت جداگانه
 6. سوابق بیمه
 7. ترجمه مدارک تحصیلی و شغلی
 8. کارت ملی
 9. کارت پایان خدمت برای آقایان
 10. ترجمه نامه مهر شده برای اثبات تمکن مالی
 11. پرینت گردش حساب چند ماه اخیر
 12. سند ملکی
 13. اجازه خروج از کشور برای بانوان و فرزندان زیر ۱۸ سال

ویزای توریستی کانادا

روش درخواست برای ویزای توریستی کانادا

درخواست به صورت آنلاین:

در روش آنلاین، متقاضیان مدارک خود را اسکن کرده و درخواست خود را به صورت اینترنتی با ساخت اکانت در سایت اداره مهاجرت کانادا ثبت می‌کنند. برای این منظور داشتن کارت اعتباری (credit card) برای پرداخت هزینه‌های ویزا در سایت سفارت ضروری خواهد بود.

درخواست به صورت کاغذی:

در روش کلاسیک و کاغذی، متقاضیان باید همه مدارک خود را به یکی از مراکز ویزا و دفاتر VAC تحویل داده و درخواست خود را ثبت کنند. مراکز ویزا شرکت‌های خصوصی هستند که با دولت کانادا قرارداد داشته و به صورت مستقیم مدارک شما را برای آن‌ها ارسال می‌کنند. برای انجام مراحل بیومتریک ویزای تحصیلی، کاری، توریستی و یا مدارک سفر دارندگان اقامت دائم کانادا باید به یکی از این دفاتر مراجعه کرد. از آنجایی که این مراکز در ایران مستقر نبوده و ثبت درخواست از طریق مرکزی خارج از کشور اصلی خود امکان‌پذیر است، بسیاری از ایرانیان از طریق دفتر مستقر در ترکیه یا دبی اقدام می‌کنند.

ویزای توریستی کانادا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *