ویزای کاری

اگر به شما می‌گویند دریافت ویزای کار کانادا مشکل است ،باید کمی درنگ کنید. وقتی قرار است کانادا تا 3 سال آینده پذیرای یک میلیون مهاجر باشد ،احتمال اینکه شما یکی از آنها باشید بسیار زیاد است.این روز ها یکی از راه های مهاجرت به کشور کانادا،اخذ ویزای کار است.از آنجایی که وضعیت اجتماعی و رفاه اجتماعی در این کشور در سطح مطلوبی قرار دارد و از جمعیت نسبتا کنی برخوردار است.هر ساله میزبان تعداد زیادی نیروی کار متخصص است.

ایرانی ها نیز به مانند سایر شهروندان خارجی باید مراحل رسیدن به کانادا را از طرق قانونی پیگیری کنند و در مسیر رسیدن به خواسته خود در این مسیر گام بردارند. ملیت افراد در سیستم های مهاجرتی کانادا نقش خاصی ندارد و این مسئله می تواند یک امتیاز بزرگ برای علاقمندان به کار در این کشور باشد.

ویزای کاری

شرایط ویزای کار کانادا

 دعوت‌نامه معتبر:

دعوتنامه ویزای کار کانادا باید از سوی یک کارفرما، یک شرکت و یا یک موسسه ارسال شود. دعوتنامه ویزای کاری همان دعوت به همکاری و یا پیشنهاد شغلی است که در متن آن باید کلیه اطلاعات شخصی متقاضی، شغلی که در آن باید فعالیت داشته باشد و حقوق دریافتی ذکر شود.

LMIA:

آزمون LMIA، یک آزمون ارزیابی نیروهای ماهر خارجی می‌باشد.

 تمکن مالی:

تمکن مالی ویزای کاری کانادا باید به افسران ویزای این کشور اثبات کند که شما توانایی پرداخت هزینه‌های اقامت در ۱ سال را بدون نیاز به حقوق‌های دریافتی شغل جدید دارید. تمکن مالی ویزای کار کانادا باید به دلار کانادا صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.

شرایط عمومی ویزای کاری کانادا:

تحصیلات، سابقه شغلی، دانش زبانی، سن، وضعیت مالی و مهارت‌های متقاضی ویزای کار کانادا در اخذ ویزا بسیار تاثیرگزار است. تحصیلات و سابقه شغلی متقاضی باید با هم مرتبط باشند. در صورتی که متقاضی مایل باشد در ایالات انگلیسی زبان کار کند، باید حداقل آیتلس ۵ جنرال ارائه کند. بهترین سن برای اقدام ویزای کار کانادا، بین ۲۵ تا ۴۰ می‌باشد و این بازه سنی در هر شغلی متفاوت می‌باشد.

شما به عنوان متقاضی ویزای کار باید دارای مدرک آیلتس حداقل 6 باشید. همچنین حداقل دو سال تجربه کار تمام وقت داشته باشید. کار تمام وقت یعنی به مدت 30 ساعت در هفته کار کرده باشید. علاوه بر این باید دارای دو سال کار پاره وقت باشید به این صورت که به مدت 24 ماه، 15 ساعت در هفته کار کرده یا در دو یا چند شغل به مدت 30 ساعت در هفته به مدت یک سال کار کرده باشید. البته هر چه سابقه کاری‌تان بیشتر در زمینه شغلی که درخواست می‌دهید بیشتر باشد، امتیاز بیشتری دریافت می‌کنید. ضمن اینکه داشتن جاب آفر برای مدت حداقل یک سال، برایتان امتیاز محسوب می‌شود.

 

ویزای کاری

 

مهاجرت از طریق خوداشتغالی

 

برخورداری از مهارت کافی و تجربه

ارائه گواهی سلامت و عدم سو پیشینه

وجود مدارک لازم جهت پذیرش

برخوردار از وضعیت خوب مالی

عوامل اقامت در کانادا

هزینه های راه اندازی کسب و کار بسیار پایین است.
این کشور از سطح رفاهی خوبی برخوردار است.
وضعیت اقتصادی مطلوبی دارد.
از کیفیت زندگی بالایی برخوردار است.
برخورداری این کشور از امنیت بالا
وجود قوانین و مقررات برای مهاجرانی که قصد شروع یک کسب و کار را دارند.

ویزای کاری

مدارک موردنیاز برای درخواست مجوز کار در کانادا

لیست برخی از مهم ترین مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواست اخذ مجوز کار در سفارت کانادا:

  1. پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار از زمان برنامه ریزی شده برای سفر به کانادا
  2. دو قطعه عکس پرسنلی
  3. مدارک مربوط به سوابق تحصیلی
  4. مدارک مربوط به سوابق شغلی
  5. مدارک آموزش های فنی و حرفه ای یا هر نوع مدرکی دال بر مهارت آموزی فرد متقاضی
  6. گواهی سلامت پزشکی از پزشک معتمد کانادا
  7. گواهی تمکن مالی برای دوره اقامت در کانادا
  8. رسید پرداخت هزینه های ثبت درخواست در سفارت
  9. توجه داشته باشید که ممکن است آفیسر سفارت از متقاضیان مدارک بیشتری برای تصمیم گیری درخواست نماید.

ویزای کاری

بازار کار کانادا

قبل از بررسی شرایط مهاجرت کاری به کانادا،بهتر است نگاهی به وضعیت کار در کانادا یا هر کشور دیگر مدنظر بیندازید.کانادا تقریبا 18.5 میلیون نیروی کار فعال دارد که حدود 26 درصد آنها مهاجر هستند.با هر شغل و تحصیلی که داشته باشید میتوان خاطر اطمینان کرد که کانادا یکی از بهترین کشورها برای کار است.

زمان جوابدهی ویزای کاری کانادا

حدودا ۹ هفته کاری پس از انگشت نگاری، جواب ویزای کار کانادا برای شما صادر می‌شود. جواب ویزای کاری کانادا به صورت PDF و در اکانت متقاضی ارسال می‌شود.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *