محضر ایرانی پرشین

محضر پرشین زیر مجموعه گروه کنیران، دفتر امور کنسولی، اداری و تحصیلی با 15 سال سابقه کار در ایران و 8 سال سابقه کار در کانادا است. خدمات محضر به هموطنان ایرانی مقیم کانادا شامل کلیه امور اداری و حقوقی در ایران از طریق کنسول‌گری‌های ایران است. کلیه امور انجام شده توسط این دفتر با کمک افراد خبره در کانادا و ایران میباشد. مدیریت و همکاران محضر، افتخار بیش از یک سده ارائه خدمات در زمینه‌های زیر را به هموطنان عزیز ایرانی دارند.
محضر ایرانی
محضر ایرانی

خدمات ما

تنظیم دعوت نامه کانادا
تنظیم دعوت نامه کانادا

تنظیم دعوت نامه کانادا

تنظیم وکالت نامه
تنظیم وکالت نامه

تنظیم وکالت نامه

تنظیم فرم‌های کنسولی
تنظیم فرم‌های کنسولی

تنظیم فرم‌های کنسولی

آیا ثبت وکالتنامه در کانادا امکان پذیر است یا حتما باید توسط دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن تایید شود؟
به دلیل اینکه در کانادا سفارتخانه ایران وجود ندارد وکالتنامه ها و سایر امور کنسولی حتما باید توسط دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن تایید و سپس به ایران ارسال شود.
آیا وکالتنامه پس از فوت موکل معتبر و قابل استناد است؟
خیر، با فوت موکل وکالتنامه آثار و اعتبار خود را از دست می دهد.
آیا موکل می تواند وکیل خود را عزل نماید؟
با توجه به ماهیت عقد وکالت، هر یک از طرفین حق دارند هر وقت که بخواهند عقد را بر هم بزنند: وکیل می‌تواند استعفا کند و موکل نیز می‌تواند وکیل خود را عزل نماید و چنانچه برای وکالت مدتی هم تعیین شده باشد در اثنای همان مدت نیز می‌توان وکالت را بر هم زد. البته عزل وکیل توسط موکل در صورتی میسر است که در متن وکالتنامه قید بلاعزل ذکر نشده باشد.
درخواست گواهی عدم سوء پیشینه از ایران برای ایرانیان مقیم کانادا چگونه صورت می پذیرید؟

درخواست گواهی عدم سوء پیشینه در کانادا به دو شکل امکان پذیر است: بصورت حضوری در واشنگتن یا غیر حضوری.

  • کسانی که مایل به انجام حضوری این پروسه می باشند این کار در دو مرحله انجام می شود.
  • مرحله اول دریافت کد رهگیری در اینجاست که توسط دفتر ما قابل انجام است و مرحله دوم مراجعه نمودن به دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن و انجام انگشت نگاری در آنجاست.
  • کسانی که امکان رفتن به واشنگتن را ندارند میتوانند این پروسه را بصورت غیر حضوری و پستی انجام دهند در این حالت انگشت نگاری در یکی از مراکز پلیس در شهر محل اقامت انجام می شود و مدارک لازم جهت ارسال به ایران به دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن ارسال می گردد.
برای ارسال گذرنامه خود، معتبرترین شرکت های پستی کانادا کدامند؟

همانطور که میدانید برای تجدید گذرنامه و تایید وکالتنامه ارسال اصل گذرنامه ایرانی اجباری است. به همین منظور پیشنهاد می شود که فقط با شرکت های پستی ذیل گذرنامه و مدارک خود را به کنسولگری های ایران ارسال فرمایید. شرکت کانادا پست، شرکت پستی فدکس (FedEx) شرکت پستی دی اچ ال (DHL) و شرکت پستی یو پی اس (UPS). دفتر، مدارک را از طریق کانادا پست و فدکس ارسال می‌کند. البته دفتر حفاظت منافع در ایران، فقط با شرکت FedEx محموله های پستی شما را ارسال می کند. از ارسال محموله پستی خود با شرکت های متفرقه پرهیز کنید.

چگونه اصالت سند مالکیت را در ایران بررسی کنم؟ آیا راهی وجود دارد مالک یک ملک را در ایران شناسایی کنم؟
شما می توانید اطلاعات مربوط به مالکیت یک ملک مانند نوع ملک ، نام مالک ، کاربری ، داشتن بازداشت ملک ، داشتن رهن ، شماره سند چاپی و غیره را از طریق سایت estate.ssaa.ir که به صورت رایگان در اختیار همگان وجود دارد بررسی کنید.
آیا من برای تجدید گذرنامه اجازه خروج همسر لازم دارم؟ (پاسخ کامل)

به صورت کلی تمدید از داخل از کانادا نیاز به اجازه همسر ندارد اما تمدید از داخل ایران نیاز به اجازه همسر دارد.

  • خانم دارای کارت اقامت دایم کانادا و یا پاسپورت کانادایی؟ خیر لازم ندارید. حتی اگر در سایت میخک هم گزینه آن وجود داشته باشد.
  • خانمی که همسرش در ایران زندگی میکند؟ احتمال ابطال گذرنامه شما و ممنوع الخروجی شما وجود دارد, حتی اگر دارای کارت اقامت دایم کانادا و یا پاسپورت کانادایی باشید.
  • خانمی که همسرش در ایران زندگی میکند ولی طلاق کانادایی در دست دارد؟ هنوز ایشان از لحاظ دولت ایران همسر شما محسوب میشوند. پس، احتمال ابطال گذرنامه شما و ممنوع الخروجی شما وجود دارد، حتی اگر دارای کارت اقامت دایم کانادا و یا پاسپورت کانادایی باشید.