مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص

اکسپرس اینتری ورودی یک سیستم آنلاین است که دولت کانادا برای مدیریت برنامه های کاربردی برای اقامت دائم کارگران ماهر استفاده می کند. در مرحله اول شما باید بدانید که واجد شرایط اکسپرس اینتری کانادا هستید. در مرحله دوم باید مدارک خود را آماده کنید. شما نیاز به اسناد و مدارک مانند نتایج آزمون دارید تا نشان دهید که واجد شرایط برای ورود اکسپرس هستید.

express entry یک فرایند کاملا الکترونیکی مربوط به دولت فدرال، دولت های استانی، و کارفرمایان در کانادا میباشد که متقاضی میتواند با استفاده از آن اقدام به تکمیل مدارک و تشکیل پرونده نماید و به صورت نیروی متخصص در کانادا مشغول به کار شود و کارت اقامت این کشور را دریافت نماید.

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص

در سیستم مهاجرتی کانادا از طریق تخصص ، مهمترین فاکتوری که تا حدودی هم قبولی متقاضیان را تضمین می کند داشتن “پیشنهاد کاری از کارفرمای کانادایی ” یا (job offer) است که وجود این فاکتور، به تنهایی دارای 600 امتیاز از حداکثر 1200 امتیازاست.می توان گفت متقاضی مهاجرت که قصد دارد از روش تخصص اقدام نماید درصورتی که پیشنهاد کار معتبر از یک کارفرما و شرکت کانادایی داشته باشد احتمال دریافت اقامت برای وی تا حد خیلی زیادی بالا می رود.

برای واجد شرایط بودن مهاجرت به کانادا از طریق تخصص متقاضیان باید دارای همه شرایط زیر باشند:

 • یک سال سابقه کار تمام وقت در١٠ سال گذشته در هر شغل مدیریتی یا تخصصی
 • مدرک زبان آیلتس جنرال با نمره حداقل ٦ در تمام موارد
 • مدرک تحصیلی دیپلم یا بیشتر و قابل تطبیق با مدارک تحصیلی کانادایی به همراه مدرک تطبیق تحصیلی ارزیابی شده توسط موسسات کانادایی
 • کسب حداقل ٦٧ امتیاز در آزمون ارزیابی مهاجرت تخصص فدرال کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص

مدارک لازم جهت اقامت کانادا از طریق نیروی متخصص

 1. پاسپورت
 2. مدارک شناسایی (مانند شناسنامه)
 3. شماره ورودی اکسپرس اینتری
 4. مدرک یا مدارک زبان
 5. مدارک تحصیلی
 6. سابقه کاری
 7. اثبات وضعیت حرفه ای یا ارائه مجوز
 8. اثبات وضعیت مالی برای حمایت از خود و خانواده
  نکته: تمامی مدارک بالا باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شود.

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص

برای مهاجرت به کانادا از طریق تخصص چطور باید اپلای کنیم؟

اگر شما متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق تخصص شغلی خود هستید، برای اپلای باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا باید شرایط لازم برای برنامه های مهاجرتی که مخصوص جذب نیروی کار ماهر است را به دقت مطالعه کنید (این برنامه ها توسط سیستم اکسپرس اینتری مدیریت می شوند).
 2. برنامه متناسب با شرایط خود را انتخاب کنید و مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید.
 3. در این مرحله باید یک پروفایل اکسپرس اینتری ایجاد کنید و از طریق آن مشخصات خود را برای اداره مهاجرت کانادا ارسال کنید.
 4. اداره مهاجرت کانادا پروفایل های اکسپرس اینتری را بررسی می کند و متقاضیان واجد شرایط را در استخر اکسپرس اینتری قرار خواهد داد.
 5. سپس به کلیه متقاضیان اکسپرس اینتری، بر اساس پروفایلی که ارسال کرده اند و با استفاده از سیستم جامع رتبه بندی (CRS) یک نمره تعلق می گیرد.(این نمره براساس معیارهای مختلفی از جمله سن، سطح تحصیلات، مهارت زبان، تجربه کاری تعیین می شود. برای متقاضیان با بالاترین نمره- در قرعه کشی (دراو) های دوره ای اکسپرس اینتری- دعوتنامه اپلای صادر می شود.)
 6. متقاضیانی که موفق به دریافت دعوتنامه اپلای شوند، شش ماه فرصت دارند که درخواست خود را برای دریافت اقامت کانادا ارسال کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص

فرآیند کلی مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص

 1. باید در وبسایت اداره مهاجرت کانادا پروفایل اکسپرس اینتری خود را ایجاد کنید.
 2. اداره مهاجرت کانادا پروفایل های اکسپرس اینتری را بررسی می کند و چنانچه شما واجد شرایط باشید در استخر (pool) اکسپرس اینتری قرار خواهید گرفت.
 3. درخواست شما با استفاده از سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری رتبه بندی می شود و در صورتی که حداقل امتیاز لازم را کسب کنید برای شما دعوتنامه اپلای صادر می شود.
 4. پس از دریافت دعوتنامه اپلای می توانید درخواست کامل خود را برای دریافت اقامت کانادا به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهید.

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص

شرایط کار در کانادا

بررسی آمار کارگران در سال 2017 که توسط آمار کانادا انجام شده است، نشان می دهد که بیکاری در کانادا در سطح 6.8% است. اشتغال در ایالت انتاریو ، ایالت بریتیش کلمبیا و ایالت نوا اسکوشیا افزایش یافته است. در حالی که نرخ ها در ایالت کبک ، ایالت آلبرتا و ایالت نیوبرانزویک در حال تغییر است. شما باید شرایط استخدامی را برای شغل ارائه کنید. شما می توانید این الزامات را در طبقه بندی ملی شغلی NOC پیدا کنید. لازم نیست که در همان زمینه شغلی که فعالیت داشتید، در کانادا نیز به همان شغل مشغول باشید.

مدارک لازم کار در کانادا

 • پاسپورت
 • مدارک زبان آیلتس یا زبان فرانوسی TEF
 • ارزیابی مدراک تحصیلی (اگر شما از طریق برنامه اکسپرس اینتری کانادا می خواهید اقامت دریافت کنید).
 • نامه ایالتی (اگر دریافت کرده اید)
 • پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای کانادایی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *