مهاجرت به کانادا از طریق پیشنهاد شغلی

پیشنهاد کاری یا جاب آفر کانادا (Job offer in Canada) یکی از روش‌های محبوب مهاجرت به این کشور از طریق کار است. داشتن پیشنهاد کاری می‌تواند منجر به اقامت دائم کانادا شود. اگر شما هم به این گزینه مهاجرت به کانادا از طریق کار فکر می‌کنید، در این مطلب اطلاعات مفیدی کسب خواهید کرد.

مهاجرت به کانادا از طریق پیشنهاد شغلی

پیشنهاد شغلی کانادا (Job Offer) چیست؟

بسیاری از ما توانایی سفر فقط به یک کشور برای بررسی و گشتن به دنبال فرصت‌های شغلی را نداریم. کانادا کشور ارزانی نیست، بنابراین بسیاری از مردم سعی می‌کنند از کشور محل اقامت خود به دنبال پیشنهاد کاری از یک کارفرمای کانادایی باشند.

پیشنهاد کاری کانادا نامه‌ای است که کارفرماهای کانادایی (به عنوان یک کارمند یا کارگر موقت) به شما می‌دهند. در این نامه جزییات شغل شما آورده شده است و به طور کلی در این پیشنهاد کاری جزییات کمتری نسبت به یک قرارداد دیده می‌شود.

 • این نامه شامل اطلاعاتی در مورد:
 • حقوق و کسر از فرد متقاضی
 • وظایف شغلی فرد متقاضی
 • شرایط اشتغال مانند ساعت کار

اگر به ارزیابی اثر بازار کار (LMIA) نیاز داشته باشید، یک کپی از نامه پیشنهاد کاری خود را به همراه درخواست اجازه کار را نیز شامل می‌شود.

مهاجرت به کانادا از طریق پیشنهاد شغلی

پیشنهاد کاری چگونه در کانادا تایید می‌شود؟

برای آنکه جاب آفِر یا پیشنهاد کاری، مدرکی دارای اعتبار از سوی دولت کانادا به‌شمار بیاید، باید توسط سازمان کار و توسعه انسانی کانادا به تایید برسد. مدرک تاییدیه جاب آفر، ال‌ام‌آی‌اِی (LMIA) نام دارد. LMIA حروف اختصاری عبارت انگلیسی (Labour Market Impact Assessment) به‌معنای “بررسی تاثیر بازار کار” است.

ال‌ام‌آی‌اِی LMIA تاییدیه‌ای است که نشان می‌دهد فرد متقاضی کار که از سوی کارفرمای کانادایی برای کاری در کانادا در نظر گرفته شده و کار به او پیشنهاد شده است، تا چه اندازه می‌تواند برای بازار کار کانادا مفید باشد. این مدرک همچنین به نوعی تایید می‌کند، حضور او در کانادا به‌دلیل مهارت‌های کاری ویژه یا تخصص و دانش آکادمیک خاص او بسیار ضرورت دارد.

مهاجرت به کانادا از طریق پیشنهاد شغلی

مراحل اخذ ویزای کار

 1. کارفرما برای LMIA یا همان نامه ارزیابی تاثیر بازار کار اقدام می کند.
 2. شرایط و مراحل اقدام برای LMIA به صورت کامل توضیح داده خواهد شد.
 3. کارفرما پیشنهاد کار موقت را به متقاضی می دهد.
 4. هنگامی که با LMIA موافقت شود، کارفرما می تواند پیشنهاد کار موقت را به متقاضی بدهد. کارفرما یک نسخه از LMIA را به همراه قرارداد کار برای متقاضی ارسال می کند.
 5. متقاضی برای ویزا و مجوز کار اقدام می کند.
 6. ویزای متقاضی صادر شده و در لحظه ورود به کانادا افسر مجوز کار را برای متقاضی صادر می کند.

مهاجرت به کانادا از طریق پیشنهاد شغلی

مراحل استخدامی برای کارفرما:

 1. باید آگهی بر روی سایت Job Bank کانادا قرار بگیرد
 2. باید حداقل دو روش دیگر استخدامی که برای شغل مورد نظر متداول هستند در نیز در نظر گرفته شود.
 3. یکی از این دو روش باید در سطح ملی باشد و به راحتی برای تمامی ساکنان کانادا در دسترس باشد زیرا افرادی که در شغل های با درآمد بالا هستند در بسیاری از موارد حاضر به جابجایی خواهند بود.
 4. روش های انتخابی باید با هم از نظر مخاطبان هدف متفاوت باشند. در غیر این صورت دو روش متفاوت قلمداد نخواهد شد.
 5. کارفرما موظف است از سیستم Job Match برای استخدام استفاده کند در ۳۰ روز اول ثبت آگهی از تمام کسانی که ۴ ستاره یا بیشتر هستند را برای مصاحبه دعوت کند.
 6. کارفرما باید تمامی اسناد مربوط به تلاش های خود برای تبلیغات و استخدام را به مدت حداقل ۶ سال نگهداری کند. از او خواسته خواهد شد که این اسناد را به همراه نتایج از تلاش ها در اختیار اداره کار قرار دهد.

مهاجرت به کانادا از طریق پیشنهاد شغلی

نکات مهمی که باید درباره پیشنهاد کاری بدانید!

جاب آفِر کانادا یکی از بهترین راه‌های اقدام به مهاجرت کاری به کشور کانادا است. افرادی که این پیشنهاد را از سوی کارفرمای کانادایی دریافت می‌کنند، بخش قابل توجهی از ریسک‌های مهاجرت را رفع کرده‌اند. متقاضیان مهاجرت شغلی به کانادا همچنین باید با برخی نکات کلیدی درباره این مدرک آشنا باشند که آن‌ها را با هم مرور می‌کنیم:

 • جاب آفِر باید مکتوب باشد
 • کار باید تمام‌وقت و حداقل 30 ساعت در هفته باشد
 • جاب آفِر نمی‌تواند از سوی سفارتخانه یا مراکز مشاوره‌ای صادر شود
 • کارفرمایی که از آن پیشنهاد کاری دریافت می‌کنید حتما باید کانادایی باشد
 • پیشنهاد‌ شرکت‌های غیر کانادایی، مورد تایید دولت کانادا برای مهاجرت نخواهد بود
 • حداقل زمان کار در جاب آفِر یک سال است یعنی می‌تواند مدت زمان بیشتری نیز داشته باشد
 • نوع شغل باید به‌گونه‌ای باشد که بعد از پایان مدت یک ساله جاب آفِر نیز وجود داشته باشد؛ یعنی کار فصلی، موقت و پیمانکاری نباشد

مهاجرت به کانادا از طریق پیشنهاد شغلی

مهاجرت آسان با برنامه‌ریزی دقیق برای مهاجرت

مهاجرت یکی از تصمیم‌های بزرگ و تاثیرگذار در زندگی افراد و خانواده‌های آنان است؛ تصمیمی که اگر با آگاهی کامل از نکات تخصصی مهاجرت صورت بگیرد، می‌تواند زمینه پیشرفت‌های گوناگون شغلی، مادی و آرامش روانی را برای شما فراهم کند.

بسیاری از روندهای انواع مهاجرت، روندهایی پیچیده و دارای نکات تخصصی هستند؛ به‌همین دلیل ما استفاده از خدمات مشاوره کنیران را پیشنهاد می‌دهیم. کنیران با بهره‌مندی از تیم کارشناسان حقوقی و متخصصان امور مهاجرتی و مجوز کاریابی خارجی از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، می‌تواند بهترین راهکارهای مهاجرتی را پیش روی شما قرار دهد و از برنامه‌ریزی تا روندهای اخذ اقامت همراه و پشتیبان شما خواهد بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *