کارت اقامت دائم کانادا (pr)

دولت کانادا، برنامه‌های مهاجرتی منحصر به فردی ترتیب داده است که به افرادی با مهارت‌ها، تحصیلات و تجارب کاری متفاوت، امکان می‌دهد تا به طور دائم در این کشور اقامت داشته و با اشتغال در موقعیت‌های شغلی متعدد، به رشد اقتصاد کانادا نیز کمک کنند.

روش‌های متعددی جهت دریافت کارت pr کانادا وجود دارد که برنامه‌های اکسپرس انتری و نامزدی استانی، محبوب‌ترین آن‌ها شمرده می‌شوند. با این حال، گزینه‌های دیگری نیز وجود دارند که ممکن است با توجه به شرایط متقاضیان، برای آن‌ها مناسب‌تر باشند.

تمدید کارت اقامت کانادا

کارت اقامت  کانادا

کارت اقامت دائم (PR) یک مدرک رسمی دولتی است که اثبات کننده وضعیت شما بعنوان یک مقیم دائم در کانادا می باشد. در صورت خارج شدن از کانادا، اگر به وسیله نقلیه تجاری – هواپیما، قطار، اتوبوس یا قایق سفر مینمایید، برای ورود مجدد به کانادا شما به کارت اقامت دائم احتیاج خواهيد داشت. اگر توسط وسیله نقلیه خصوصی مسافرت می کنید، می توانید از اسنادی دیگر برای ورود مجدد به کانادا استفاده نمایید.

هنگام ارائه کارت PR باید تاريخ آن معتبر باشد. بیشتر کارت های PR جدید برای پنج سال معتبر هستند. اگر تاریخ کارت شما منقضی و یا کارت شما گم، نابود یا دزدیده شده، وضعیت اقامت دائم (PR ) شما تغییر نخواهد کرد، اما باید برای یک کارت PR جدید درخواست دهید.

تمدید کارت اقامت کانادا

افراد زیر می‌توانند جهت دریافت کارت اقامت دائم اقدام نمایند:

 • کارت شما هم اکنون باطل شده و یا در 9 ماه آینده باطل خواهد شد
 • کارت شما سرقت شده، مفقود و یا از بین رفته است
 • کارت اقامت خود را در بازه زمانی 180 روزه از ورود به کانادا دریافت ننموده‌اید
 • آپدیت نمودن کارت خود به دلایل تغییر نام، تغییر تابعیت، تغییر جنسیت، و یا اصلاح تاریخ تولد

تمدید کارت اقامت دائم (PR)

کارت اقامت دائم کانادا یا همان PR Card به افراد دارای اقامت کانادا اعطا می‌شود و دارای اعتبار 5 ساله است که پس از پایان 5 سال در صورت برآورده ساختن الزامات اقامتی تمدید می‌شود. افراد دارای اقامت کشور کانادا جهت ورود به کانادا نیاز به ارایه این کارت در مرزهای ورودی جهت اثبات وضعیت اقامتی خود دارند.افرادی که موفق به دریافت شهروندی کانادا می‌شوند دیگر نیازی به داشتن کارت اقامت نداشته می‌بایست از پاسپورت خود جهت ورود به کانادا استفاده نمایند.

تمدید اقامت

بر اساس ماده 28 قانون “مهاجرت و پناهندگی کانادا” جهت تمدید کارت اقامت کانادا فرد دارای اقامت دائم می‌بایست در طی دوره 2 سال در 5 سال قبل از درخواست تمدید دارای شرایط زیر باشد:

 1. در کانادا زندگی کرده باشد
 2. با همسر و یا والدین شهروند کانادایی خود در خارج از کانادا بوده باشد
 3. در یک شرکت کانادایی و یا سازمانهای دولتی کانادایی در خارج از کانادا کار کرده باشند
 4. با همسر و یا والدین فرد دارای اقامت کانادا که در یک شرکت کانادایی و یا سازمانهای دولتی کانادایی در خارج از کانادا کار کرده باشند زندگی کند

تمدید کارت اقامت کانادا

مزایای داشتن کارت اقامت دائم کانادا

مقیمان دائم کانادا، از مزایای متعددی در این کشور برخوردارند که برخی از آن‌ها را در ادامه فهرست کرده‌ایم:

 • متقاضیان با دریافت ویزای اقامت، مجوز تحصیل و اجازه کار در کانادا را نیز دریافت می‌کنند. بنابراین با اخذ این مدارک، امکان اشتغال و تحصیل در هر نقطه از این کشور را خواهند داشت.
 • پس از رعایت الزامات مربوطه، مقیمان دائم می‌توانند برای شهروندی کانادا نیز درخواست دهند.
 • بهره‌مندی از خدمات تأمین اجتماعی و بیمه درمانی خانواده، از دیگر مزایای برخورداری از کارت اقامت کانادا است.
 • تحت قانون کشور کانادا، وظیفه محافظت و تضمین امنیت مقیمان دائم بر عهده دولت است.
 • فرزندان مقیمان دائم می‌توانند به صورت رایگان در مدارس این کشور تحصیل کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *